PROPOZICE

Max počet 20 týmů.

Startovné 3000,- za tým.

Termín závodu:

Závod se uskuteční 23-25.6.2017 na pražské Vltavě 401 018 od jezu u Jiráskova mostu až k jezu v Modřanech.

Délka závodu bude 48 hodin !!!

Chytat se bude jen z lodě, (pokud zakotví tým u břehu dodržuje ty samá pravidla jako na lodi, okruh 25m atd… pokud zavolá rozhodčímu může sedět i na břehu, kam se tým přepraví lodí či člunem po startu závodu ).

Maximálně dvou-členný tým.

Tým chytá jen na dvě udice (buď jedna osoba na 2 udice nebo každý na 1 udici ).

 

Techniky lovu jsou bez omezení ( přívlač, vábnička, vertikálka, bójky, trhačky, podvoďáky, atd. ),  ale dle platného rybářského řádu. Na revíru Vltava 6 ( 401 018 ) je povolen lov 24 hodin, ale za předpokladu dodržení bližších podmínek, které jsou uvedeny v RŘ a každý je musí dodržovat. Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti. Závod je ve stylu chyť a pusť, všechny ulovené ryby budou vráceni zpět do revíru !!!

 

Bodování: 1cm = 1bod.

Bodovaná ryba je Sumec velký (Silurus glanis)

Okamžitě při ulovení sumce nebo při zaseknutí velké ryby, co nejrychleji telefonicky kontaktovat rozhodčího. Který dorazí co nejrychleji a provede měření, zapíše délku do karty závodního týmu a sumec se pouští zpět do revíru. Pokud rozhodčí po telefonátu!!!, rozhodne že není časově možné aby on sám provedl měření a tím by ryba mohla utrpět újmu, dostanou všechny týmy speciální podložku s metrem, rybu na ni položí, změří a vyfotí dle přesných postupu které budou součástí podložky. Fotku předají rozhodčímu, který ji důkladně posoudí, zkontroluje na PC a poté připíše body danému týmu. Předem upozorňujeme, jakýkoliv podvod s fotkami bude uveřejněn a daný tým diskvalifikován.

Časový harmonogram závodu:

23.6 Prezentace 8:00-11:00

23.6 Začátek závodu 12:00

25.6 Konec závodu 12:00

25.6 Vyhlášení závodu a předání cen 15:00

Místo konání:

Zázemí samotného závodu, registrace, vyhlášení výsledků, prostor pro parkování automobilu s podvalníky bude v areálu Kotva-braník. K dispozici je nonstop 24 hodin sociální zařízení ( WC, sprcha ).

Dále je v areálu i restaurace.

Adresa: U Ledáren 1557/55, Praha 4-Braník.

GPS - 50.0320733N, 14.4035614E

Pro větší lodě je pohodlnější sjezd zde 50.0236889N, 14.3979717E cca 800 metrů od areálu.

Jak se přihlásit do závodu:

Filip Dušák +420 605 545 669 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Startovné 3000,- zašlete na účet pořadatele

č.ú. 107-2174280267/0100

Startovné lze zaplatit také na Prodejně Black Bass po domluvě z Filipem (fídžou).

Jelikož je závod omezen na 20 týmů, tak se počítá za přihlášený tým je ten co má zaplaceno startovné, a následně se objeví v tabulce (Týmy ČS 2017). Pro případ že by si to snad někdo rozmyslel a blokoval tak účast jiného tymu je startovné nevratné!

Do zprávy pro příjemce uveďte název týmu, nebo přímení pro snadnou identifikaci. Uzávěrka pro přihlášení a zaplacení startovného je 31.května 2017!!!

Lodě a motory:

Velikost lodí není nijak omezena. Výkon motorů není nijak omezován. Maximální rychlost plavby není nijak omezena. Všechny lodě se ale musí předem seznámit s pravidly lodního provozu na dané vodě a tyto pravidla dodržovat.

Vzdálenost lovících a projíždějících lodí:

Minimálně 25 metrů - zakotvená loď se objíždí volným prostorem. Pokud je úsek postavením lodí „neprůjezdný", může loď projet mezi nimi se snížením rychlosti průjezdu a maximální ohleduplností k chytajícím závodníkům.

Lovný úsek lodi:

Okruh 25 metrů okolo zakotvené lodi - do tohoto úseku nesmí další tým vjíždět. Okruh 25 metrů okolo zakotvené lodi – do tohoto úseku nesmí další tým nahazovat. Závodník nesmí svým hlučným chováním rušit lovné místo soupeře či omezovat možnosti nahazování soupeře (křížení vlasců), který byl na místě zakotven dřív. Je povoleno nahazovat jakkoliv daleko do prostoru neobsazeném žádnou z lodí. Pokud loď driftuje, musí respektovat lovný úsek ostatních zakotvených lodí.

Předčasné ukončení závodu:

V případě nepřízně počasí či jiného nebezpečí si pořadatel vyhrazuje právo ukončit závod. Do výsledků se započítávají ryby ulovené do tohoto času. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě důležité potřeby upravit pravidla, všichni závodníci souhlasí s těmito pravidly, což potvrdí uhrazením startovného a svým podpisem při registraci. Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit, pokud nebude naplněna kapacita , nebo nebude o závod zájem a vrátí startovné v plné výši.

Diskvalifikace týmů:

V případně podvodů s rybami, předávání ryb mezi jednotlivými loděmi,pokud bude po registraci některý člen týmu přistižen, že v areálu závodu, nebo kdekoliv narušuje veřejný pořádek (agresivní chování, útoky na ostatní účastníky závodu, atd.) bude celý tým bez náhrady vyloučen a okamžitě je povinen opustit areál závodu a má do areálu zákaz vstupu. Rozhodčí má právo kdykoli kontrolovat dodržování pravidel závodu. Jakékoliv porušení pravidel znamená, okamžité vyloučení týmu ze závodu bez náhrady.

K účasti na závodě jsou nutné následující platné doklady:

Platný státní rybářský lístek, platná povolenka k rybolovu na revír 401 018, Vltava 6, (sedmidenní povolenku je možno koupit Územní svaz města Prahy nebo ji po dohodě zajistíme, cena povolenky je 700,- Kč ) Pořadatel organizuje závod tak, aby byla v maximální míře zaručena bezpečnost všech závodníků včetně doprovodu a diváků. Přesto všechno je účast na této akci výhradně na vlastní nebezpečí. Za nezletilého do 15-ti let ručí rodiče, nebo zákonný zástupce. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody na majetku ani zdraví a účastníci závodu berou toto svým přihlášením se do závodu na vědomí. Závodníci i doprovod jsou povinni dbát všech pokynů pořadatele, zejména pokud jde o parkování vozidel a udržování pořádku v místě závodu. Případné škody na pozemcích a majetku jdou na vrub viníka, nikoliv pořadatele.

Po celý závod bude přítomen fotograf a kameraman. Účastníci závodu dávají svým podpisem při registraci souhlas k pořizování záznamů a použití pro komerční užití.

Vyhodnocení:

V případě rovnosti rozhoduje o pořadí nejdelší ryba a v případě že nerozhodne ani toto kritérium, bude rozhodující čas ulovené první ryby.

Ceny:

První cena 10 000,- plus výběr jedné z 20 různých věcných cen.

 

Cena za největší rybu závodu je poukaz na rybník sumcak.cz 

V hodnotě 8 000,- poukaz zahrnuje: 

a) Dvě noci lovu pro dvě osoby 

b) Ubytování v chatce včetně spotřeby plynu na 2 noci 

c) Zapůjčení výbavy - 6 ks WFT se stojany a montážemi na 2 noci 

d) Nástražní ryby 10 ks 

  

Dalších 20 věcných cen pro všechny účastníky závodu, formou 1 místo si vybírá z 20 možných cen, 2 místo si vybírá z 19 cen, 3 místo si vybírá z 18 cen atd. Až na poslední tým zbude poslední cena.

Závodníci umístění na prvních příčkách si budou moci vybírat například z cen jako je - Týdenní pobyty na Ebru v hodnotě 15 000,- Španělsko !!! A to ubytování pro 2 osoby v kempu Sumci.com , kde jsem nachytal mnoho krásných ryb a pokaždé se tam rád vracím.

Další dvě ceny jsou dva poukazy na rybník sumcak.cz každý v hodnotě 8 000,- ( stejně  jako za největší rybu )

Dále poukazy v hodnotě 2 000,- a 1 000,-do prodejny rybářských potřeb black bass.

Mezi další ceny budou například patřit již velmi oblíbené pruty never crack a další rybářské náčiní od značky WFT.

Dále výborný pomocník při lovu z lodě a to elektromotor Haswing.

A oblíbené náčiní na chytání sumců od značky Uni Cat a mnoho další cen.

 

Samozřejmostí budou i poháry pro první 3 týmy a pohár za největší rybu, který ale bude putovní ( to znamená že tento pohár zůstává po vyhlášení u pořadatele závodu ) a na štítek přibude každý ( rok, závod ) jméno a přímení, datum, revír, délka sumce. 

Pořadatel závodu:

Rybářské Potřeby Black Bass pod metodickým vedením dizlektika Fídži.

Naši partneři :

Sumci.com , Adler-Dobruška WFT , Boat 007, Sanger.cz –Uni Cat,  Sumcak.cz